twoje-zdanie.pl

Blog tematyczny o biznesie, finansach i lifestylu

Biznes

Jak używać nowych technologii aby zwiększyć sprzedaż?

Jak używać nowych technologii aby zwiększyć sprzedaż?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą od dłuższego czasu, jak również ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie nieprzerwanie poszukują sposobów na zauważalne zwiększenie sprzedaży oferowanych konsumentom usług oraz towarów. Obecnie zadanie to jest znacznie trudniejsze niż miało to miejsce jeszcze kilka bądź też kilkanaście lat temu, a wszystko to spowodowane jest ogromnym wręcz nasyceniem rynku, łatwą dostępnością wszelkiej maści produktów oraz nieprzerwanym zastępowaniem standardowych punktów stacjonarnych ich odpowiednikami cyfrowymi. 

Na szczęście jednak co bardziej zorientowani na innowacje przedsiębiorcy widzą w tym nie zagrożenie, a swoistą szansę. Podejmują oni decyzje o zaimplementowaniu w swoich firmach lub też zakładach wysokiej jakości rozwiązań technologicznych, które pozwolą przyciągnąć większą liczbę potencjalnych konsumentów, a tym samym zwiększyć generowane zyski w ujęciu tak długo- jak i krótkoterminowym.

Kiosk samoobsługowy – co to takiego?

Idealnie w ten trend zdaje się wpisywać kiosk samoobsługowy – proste, a jednocześnie niezwykle wręcz uniwersalne urządzenie, które to może posłużyć do zwiększenia stopnia informatyzacji i digitalizacji niejednej gałęzi przemysłu. Może on zostać zastosowany na przykład jako biletomat, urządzenie ułatwiające dokonanie rezerwacji w hotelu bądź innym obiekcie wypoczynkowym, czy w końcu dokonywanie płatności zbliżeniowych za dokonywane zakupy. Na tym jednak jego możliwości się nie kończą. 

Kiosk samoobsługowy może także zostać zastosowany w sklepach, gdzie klient będzie mógł wybierając produkty za pomocą panelu dotykowego złożyć zamówienie, które zostanie następnie zrealizowane przez obsługę. Daje on także możliwość znacznie sprawniejszej obsługi klientów w restauracjach i pubach, gdzie klient może jeszcze przed przekroczeniem progu takiego punktu gastronomicznego wybrać z menu interesujące go pozycje, które to momentalnie zacznie przygotowywać kucharz. Nie tylko przyspiesza to całość procesu, ale także zdejmuje gro obowiązków z barków kelnerów i menadżerów sali. 

Gdzie ma zastosowanie interaktywny kiosk?

Urządzenie będące bohaterem naszego dzisiejszego wpisu może także zostać z powodzeniem wykorzystane jako mobilny punkt informacyjno-reklamowy. Może on prezentować konsumentom najnowszy asortyment produktowy lub też zaznajamiać ze specyfiką świadczonych przez nasze przedsiębiorstwo usług. 

Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby maszyna taka zamontowana została na zewnątrz – na przykład w pobliskim parku czy też skwerku. Z pewnością będzie ona się tam sprawdzać doskonale, natomiast nawet jeżeli będzie ona użytkowana dość regularnie, to nie wystąpi ryzyko, że ulegnie ona nadmiernie szybkiemu zużyciu. Jest to spowodowane faktem, iż ekran dotykowy stanowiący kluczowy element urządzenia zamknięty jest w obudowie odpornej na uszkodzenia oraz pozostawiające wiele do życzenia warunki atmosferyczne, o które jak wiadomo w naszym klimacie nie jest trudno. Uważamy, że kiosk samoobsługowy sprawdzi się w niejednym przedsiębiorstwie, znacznie zwiększając jego atrakcyjność w oczach klientów oraz otwierając się szerzej na innowacyjne, nietypowe i konkurencyjne rozwiązania technologiczne!

Udostępnij